10 iemesli, kāpēc izvēlēties
organisku kokvilnu

Autors: Vaira Vīksne

LABĀK DABAI = LABĀK CILVĒKAM

Organiska kokvilna

Mēs katrs ikdienas gaitās izdarām neskaitāmas izvēles un neaizdomājamies, ko var veicināt dažu izvēļu maiņa. Piemēram, mūsu apģērba izvēle, kas varētu šķist maznozīmīga. Taču atšķirība starp parastu un organisku apģērbu ir vērā ņemama. Tieši tāpēc esmu apkopojusi 10 iemeslus, kāpēc izvēlēties apģērbu, kas ražots no organiskas kokvilnas.

Kāpēc izvēlēties Organisku kokvilnu?

1. BEZ ĶIMIKĀLIJAS

Standarta kokvilnas ražošanai lieto 16-25% vairāk pesticīdu un herbicīdu nekā jebkuram citam augam. Dažas no šīm ķīmijām ir ļoti kaitīgas dzīvībai.

2. DRAUDZĪGS ĀDAI

Organiska kokvilna ir labākā izvēle cilvēkiem ar jutīgu vai alerģisku ādu.

3. NEBEIDZAMS MĪKSTUMS

Organiska kokvilna ir mīkstāka un noturīgāka – ražota izmantojot mazāk pārstrādi, kuru laikā ķīmiskas vielas novājina tās šķiedras. Tavas drēbes jutīsies labāk un dzīvos ilgāk.

4. LAUKSAIMNIEKU VESELĪBA

Organisks ir labāks ražotājam – lauksaimniekiem un tā ģimenēm. Mēs visi esam pelnījuši dzīvot tīrā vidē, kur nav toksisku un kancerogēnu vielu.

5. DROŠAS KRĀSAS

Organiska kokvilna ir krāsota ar drošu, nekaitīgu krāsvielu, kas ir brīva no ķimikālijām, piemēram, formaldehīda.

6. GODĪGA TIRDZNIECĪBA

Organiskās kokvilnas ražotāji saņem godīgu samaksu. Laikā, kad globālās kokvilnas cenas strauji krīt un daudzi kokvilnas ražotāji visā pasaulē saskarās ar izmisumu un finansiālām grūtībām, godīga tirdzniecība ir vienīgais ētiskais risinājums. Ja kokvilna maksā aizdomīgi lēti, tad zini, ka kāds cits ir samaksājis tavā vietā.

7. APTURI SILTUMNĪCAS EFEKTU

Organiska kokvilna rada apmēram 46% mazāk CO2 salīdzinājumā ar standarta kokvilnu, Ražojot apģērbu no 100% organiskas kokvilnas, samazinās atmosfērā nonākušā oglekļa dioksīda daudzums.

8. TĪRĀKS ŪDENS

Ūdens noteka no parastajiem kokvilnas laukiem ir kaitīga dabai, ķīmikāliju klātesamības dēļ. Izvēloties organisko kokvilnu, izpaliek ķīmijas noplūde notekūdeņos un lauksaimniecības zemēs.

9. VISS IR DABĪGS

Kad izvēlies organisku kokvilnu sintētikas vietā, Tu vari būt drošs, ka mikroskopiskās plastmasas neizdalās ikdienas mazgāšanās procesā, kā arī organiska kokvilna ir pilnībā pārstrādājama dabā.

10. VEICINI BIOLOĢISKO DAUDZVEIDĪBU

Organiskās kokvilnas ražošanā tiek mazāk izmantots ūdens, kas veicina bioloģisko daudzveidību. Audzētāji kokvilnas lastīšanai parasti izmanto lietus ūdeni un paļaujas uz labvēlīgajiem kukaiņiem, lai kontrolētu nevēlamos kaitēkļus. Lai vēl vairāk veicinātu bioloģisko daudzveidību, izmēģiniet mūsu dabai draudzīgo apgērbu kolekciju, kurā visi apģērbi ir ražoti no 100% organiskās kokvilnas un pārstrādāta poliestera.

Vaira Vīksne savā produkcijā izmanto tikai dabai draudzīgus materiālus un visi apģērbi ir ražoti no 100% organiskas kokvilnas un pārstrādāta poliestera. Tā tas ir un būs, jo tieši ar šādām mazām izvēlēm savā ikdienā mēs katrs varam savu apkārtējo vidi padarīt, kaut mazliet tīrāku.

Arī vēlies spert šo mazo soli? Apskati mūsu produkciju šeit.

Dalies ar šo ierakstu!

Tev varētu interesēt:

Nav tik vienkārši, kā šķiet.
Iebiezinātais Piens ir vairuma cilvēku mīļākais gardums un pat bērnības neatņemama sastāvdaļa. Tāpēc šajā ierakstā visu saliku pa sastāvdaļām, lai katrs to var mājās pagatavot pats un lielīties kaimiņiem.
Mūsu apģērbs ražots tikai no labākās kokvilnas, kas audzēta nekaitējot cilvēkiem, dzīvniekiem un dabai. Vairas krekli un džemperi radīti no sertificētas organiskas kokvilnas un otreiz pārstrādāta poliestera.

Pieraksties jaunumiem un saņem 10% atlaidi pirmajam pirkumam

Uzzini pirmais par jaunākājiem produktiem,
īpašajiem piedāvājumiem un atlaidēm.

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Vairāk par to lasi šeit.